همه چیز درباره حمید سجادی، چهارمین وزیر ورزش ایران

حمید سجادی

حمید سجادی هزاوه توسط نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رای اعتماد را اورد تا به عنوان چهارمین وزیر ورزش و جوانان انتخاب شود.

بعد از پایان بررسی صلاحیت ۱۹ وزیر پیشنهادی و استماع صحبت های سید ابراهیم رئیسی، ریاست جمهوری در دفاع از کابینه معرفی شده، نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظر خود را در مورد هر یک از وزرای پیشنهادی را به صورت مخفی و با ورقه اعلام کردند که «سیدحمید سجادی هزاوه» با کسب ۱۶۵ رای موافق، ۱۰۸ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع، به عنوان وزیر پیشنهادی وزیر ورزش و جوانان انتخاب شود.

با تقدیم لیست پیشنهادی کابینه دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی  «حمید سجادی» برای تصدی پست وزارت ورزش و جوانان معرفی شد و در نهایت بررسی صلاحیت وی در دستور کار جلسه علنی صبح دیروز (پنج شنبه) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و طبق ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، پیش از بیان نظرات نمایندگان مخالف و موافق درباره هر یک از وزرای پیشنهادی، گزارش کمیسیون های تخصصی مربوطه قرائت و رأی گیری برای کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم جناب آقای رئیسی، دقایقی پیش در مجلس آغاز و برگه های اخذ رای بین نمایندگان توزیع شد.

بیو گرافی حمید سجادی

بیوگرافی حمید سجادی ؛ سیدحمید سجادی هزاوه، متولد یکم فروردین ماه ۱۳۴۸ در تهران، دونده سابق دوهای استقامت است و سابقه مدیریت ورزشی را نیز در کارنامه دارد. رشته تخصصی‌اش ۳۰۰۰ متر بامانع بود و در این رشته یک بار مدال طلای قهرمانی آسیا (۱۹۹۱ کوالالامپور)، چهار بار مدال برنز قهرمانی آسیا و یک مدال نقره در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک را کسب کرد.

وی در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون یکی از دو نماینده و در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا تنها نماینده دوومیدانی ایران بود.

او دارای درجه دکترا در رشته برنامه‌ریزی در تربیت بدنی و نیز عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است. سجادی در تاریخ ۰۸ /۰۸/ ۱۳۹۶ از سوی فرهاد رهبر به عنوان مدیر کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد جایگزین محمد دادگان – که پیش از وی معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی بود – شد، اما پس از ده روز برکنار شد.

وزیر ورزش

سجادی که سابقه معاون توسعه ورزش قهرمانی و ورزش حرفه ای وزارت ورزش و جوانان را از سال ۸۸ در کارنامه داشت، در اواخر خرداد ۱۳۹۰ از سوی محمود احمدی‌نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با ۱۳۷ رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را کسب کند.

سجادی هم‌چنین سمت‌های رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل مؤسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش، مسؤول بسیج اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، معاون فرهنگی ورزشی شرکت ورزشی شهر سالم شهرداری تهران، مدیر طرح و تأمین شبکه رادیویی ورزش، مدیر باشگاه ورزشی شرکت صنایع خوایی، مسؤول هیأت دوومیدانی بنیاد شهید به مدت هشت سال، مسؤول هیأت دوومیدانی باشگاه پاس به مدت چهار سال، عضو کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی در سال ۱۳۸۲، مشاور رئیس فدراسیون دوومیدانی را در کارنامه خود دارد.

وزارت ورزش و جوانان در تاریخ ۸ دی ماه ۱۳۸۹ و پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان در مجلس هشتم تشکیل شد و تاکنون سکان هدایت آن بر عهده محمد عباسی (وزیر دولت دهم)، رضا صالحی امیری (سرپرست در دولت یازدهم)، محمد شریعتمداری (سرپرست در دولت یازدهم)، محمود گودرزی (وزیر دولت یازدهم)، نصرالله سجادی (سرپرست در دولت یازدهم) و مسعود سلطانی‌فر (وزیر دولت یازدهم و دوازدهم) بوده است و حمید سجادی چهارمین وزیر ورزش ایران نام گرفت.


همچنین مطالعه کنید؛

نقل و انتقالات سپاهان / محبی در سانتا کلارا، مغانلو در سپاهان

برای مطالعه دیگر اخبار کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیزده + هفده =

فهرست