چرا فوتبال را در آموزشگاه ها و آکادمی های فوتبال بیاموزیم؟

(تهیه شده در گروه رسانه ای باشگاه نامداران )هرکس که قصد دارد برای یک کار مهارت های لازم را بدست بیاورد باید دوره های آموزشی آن را سپری بکند، فوتبال هم همین گونه هست و هرکس می خواهد فوتبالیست شود باید به آکادمی فوتبال یا مدرسه فوتبال مراجعه کند تا هم استعداد او کشف شود و هم به صورت حرفه ای فوتبال را بیاموزد.

شاید شما هم شنیده باشید که برای موفقیت در فوتبال پول و پارتی مهم تر از آموزش فوتبال و تلاش است! اما این جملات را از کسانی می شنوید که دنبال توجیهی برای شکست های زندگی و تنبلی شان هستند. کم نیستند کسانی که از فقر مطلق و با تلاش و آموزش به بالاترین سطح در کشور و جهان رسیده اند و زندگی حرفه ای و مالی خوبی را دارند.

حتی اگر شما 30-40% هم استعداد و توانایی فوتبال دارید میتوانید با پشتکار و سخت کوشی به موفقیت برسید. پس بهتر است تنبلی را کنار گذاشته و با سعی و سخت کوشی به سمت موفقیت بروید و یادتان باشد مسیر موفقیت اگر راحت بود همه ی افراد دنیا موفق بودند.

باور و اطمینان داشتن به توانایی های خود یا همان اعتماد به نفس، کلید طلایی پیشرفت است. قبل از آوریل ١٩۵٨ هیچ دونده ای فکر نمی‌کرد که می شود یک مایل را زیر ۴ دقیقه دوید. در آن تاریخ راجر بنیستر دونده بریتانیایی این کار را در ٣ دقیقه و ۵٨ ثانیه انجام داد. تا امروز شاهد آن هستیم که هزاران دونده این کار را تکرار کرده‌اند. به نظر می‌آید چیزی که تغییر کرده باور انسان است.

آکادی فوتبال

آموزش فوتبال در آکادمی فوتبال یا مدرسه ی فوتبال !

هنگام شروع به یاد گیری فوتبال شما باید برای آموزش فوتبال از بین آکادمی فوتبال، مدرسه فوتبال و حتی برنامه آموزش فوتبال تصمیم بگیرید. فرق مدرسه فوتبال با آکادمی در اینست که آکادمی فوتبال بعد از ثبت نام با توجه به استعداد فرد برنامه ای مخصوص فرد و بلند مدت برایش می نویسند ولی مدرسه ی فوتبال بیشتر به دنبال آموزش های مقطعی و دوره ای است.

بهترین سن آموزش فوتبال 

در حالت کلی نمی توان برای همه ی افراد سن ثابتی را به عنوان بهترین سن برای شروع آموزش فوتبال معرفی کرد. اما طبق تحقیقات بهترین سن جهت آموزش فوتبال پایه در محدوده 8 سالگی است که بهترین سن از نظر استخوان بندی و ذهنی فرد است. بهتر است نوجوان تا قبل از 18 سالگی آموزش های فوتبال پایه را آموخته باشد تا بعد از آن بتواند با به کارگیری مطالبی که در آموزش فوتبال پایه آموخته است مهارت بیشتری کسب کند. البته هنگام ثبت نام فرزندتان یا خودتان در کلاس آموزش فوتبال پایه باید در انتخاب مربی دوره توجه زیادی داشته باشید چرا که در سنین پایین به دلیل شیطنت های زیاد کودک و نظم پذیری کم نسبت به بزرگسالان انتخاب یک مربی کم تحمل و تند خو می تواند آسیب های جبران ناپذیری به روحیه فرزند شما و علاقه ی آن نسبت به فوتبال بزند.

ما در ⚽ باشگاه فرهنگی و ورزشی نامداران ⚽ از بهترین مربیان با سطوح بالا برای آموزش ❤دلبندانتان❤ بهره خواهیم گرفت

نقش مربی در آموزش فوتبال

بدیهی است که وظیفه و نقش یک مربی حرفه ای و با تجربه در آموزش فوتبال پایه، تنها  تمرین دادن به بازیکنان تیم خود نیست. بلکه مهمترین وظیفه اش، ایفا کردن نقش یک مربی دلسوز و مهربان می باشد. نتیجه ی داشتن یک مربی با تجربه، افزایش عملکرد بازیکنان تیم در گروه می باشد.

نامداران

اگر به آموزشگاه های فوتبال برویم چه چیز هایی به ما یاد می دهند؟

1_ آموزش حرکات از پایه

یعنی اگر شما هیچ چیزی از فوتبال ندانید و بلد نباشید مربیان از صفر با شما کار می کنند.

2_ آموزش تکنیک های فوتبال پایه

تکنیک هایی که در آموزشگاه ها توسط مربیان آموزش داده می شوند عبارت اند از؛

 • تعریف تکنیک
 • مهارت
 • دریبلینگ
 • اصول دربلینگ
 • تمرینات مربوط به دریبلینگ
 • پاس و حمایت
 • پاس بغل پا
 • پاس روی پا
 • پاس داخل و خارج روی پا
 • تمرینات مربوط به پاس و حمایت
 • کنترل
 • تمرینات مربوط به کنترل
 • شدت
 • فریب
 • فضا سازی
3_ آموزش حرکات دفاعی و حمله

حرکات دفاعی و حمله را آموزش می بینند و با تیم سازگار می شوند که چه موقعی حمله کنند و چه وقتی به خط دفاع برگردند، توجه داشته باشید که تمرینات در اوایل حضور کودکان و نوجوانان خیلی راحت و سبک می باشند زیرا تمرین سنگین باعـــث پریشانی و حتی مصدومیت آنها می شود.

مربی چه کمکی به بازیکن می کند؟

 مربی در چهار رکن اساسی و مهم برای سازماندهی یک تیم فوتبال و آماده کردن بازیکن از دانش خود استفاده می کند. که عبارت اند از؛

1_ آمادگی جسمانی بازیکنان 

آمادگی جسمانی را می توان پرورش سیستم های انرژی بدن در راستای ورزش دانست. این سیستم ها عبارتند از:

 • سیستم هوازی
 • سیستم غیر هوازی

به خاطر داشته باشید که عدم حضور این رکن در فوتبال می تواند باعث سلب اثر تمامی ارکان دیگر شود.

2_ آمادگی روانی بازیکنان 

امروزه و در دنیای حرفه ای فوتبال، مربیان بخشی از زمان شان را صرف آمادگی ذهنی و روانی بازیکنان می کنند تا در شرایط دشوار و مواقع بحرانی توان مقابله را داشته باشند. در بازیکنانی با شرایط جسمانی یکسان و سطح مشابه، آنچه که تعیین کننده سکو های اول تا سوم است، آمادگی روانی می باشد.

3_ تکنیک

انجام حرکات انفرادی صحیح همراه با توپ و بدون توپ.

4_ تاکتیک

انجام برنامه های گروهی در سه زمان: حمله، دفاع، انتقال منطقه بازی و توپ.

آموزش فوتبال پایه در کودکان چگونه است؟  

نحوه آموزش فوتبال کودکان در رده های سنی متفاوت؛

1_ آموزش فوتبال پایه بین شش تا نه سال

کودکان در این سن داخل زمین های پنج نفره اقدام به بازی و کسب مهارت می کنند. آموزش فوتبال پایه در این سن از جمله قدرت نگهداری و حفظ توپ بسیار مهم می باشد. تمرین های خاص و حرفه ای در آمادگی جسمانی در این سن وجود ندارد. اجبار و ضرورتی در آموزش بازی های تهاجمی در این سنین وجود ندارد.

2_ آموزش فوتبال پایه بین نه تا دوازده سال

بازی فوتبال در بین این گروه سنی در زمین های هفت نفره انجام می شود. آموزش فوتبال پایه در این گروه سنی، آشنایی با روش های تهاجم می باشد. در این روش، میزان سرعت در تمرینات با توپ مهم می باشد.

3_ آموزش فوتبال پایه بین دوازده تا شانزده سال

بازی افراد در این رده سنی، با بازی در زمین های یازده نفره انجام می شود. اکثر تمرینات هوازی، سرعتی و قدرتی در این روش صورت می گیرد. در کنار آموزش نگهداری و حفظ توپ، انواع گوناگون تاکتیک و تکنیک ها به صورت حرفه ای و فشرده انجام می شود. در این هنگام می توانیم برای بازیکن ها در این سن، شناسنامه ی فوتبال در نظر گرفته و سپس نتیجه ی تست تمرینات و تکنیک ها را در آن درج نماییم.

در صورت با سامان گرفتن اپیدمی ویروس کرونا، تمامی مجموعه های ورزشی از جمله آکادمی فوتبال نامداران، با رعایت کردن تمامی پروتکل های بهداشتی، اقدام به شروع مجدد فعالیت های خود در رابطه با آموزش فوتبال پایه و یا حرفه ای کرده اند.

مدرسه فوتبال
نتیجه گیری

برای پیشرفت و علاقه ای که به فوتبال دارید این امکان در آموشگاه های فوتبال یا آکادمی های فوتبال و مدارس فوتبال سریع تر و اصولی تر اتفاق می افتد و شما را به هدف خود می رساند. پس توصیه ما به شما آموزش فوتبال به شکل پایه ای از طریق آموزشگاه ها می باشد.


برای ثبت نام درآکادمی فوتبال نامداران کلیک کنید

نامداران نامداران نامداران 

نامداران اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 + پانزده =

فهرست